YouTube’da içini döken Rus Polis sahtekarlıkla suçlanıyor

15449392Rus savcıları bugünlerde, Rusya’daki hukuk sisteminin yozlaştığını belirten ve bu olaylardan yakındığı videosunu YouTube’da yayınlayan Rus polis memuru hakkında sahtekarlık yaptığı gerekçesi ile dava açmaya hazırlanıyor.

Güney Krasnodar bölgesi Savcılığından yapılan açıklamada, Alexey Dymovsky narkotik soruşturma yaptığı sırada 800 doları zimmetine geçirdiği belirtildi.

Dymovsky, Kasım ayında YouTube’a 3 adet video yüklemiş ve bu videolarda eğer masum bir insanı hapse gönderirse promosyon alacağının sözünün verildiğini söylemişti. Ayrıca üstlerini raporlarda sahtecilik yapmaya zorlamakla da suçlayan Dymovsky, çözülmemiş suçlara bile raporlar hazırlatıldığını da belirtmişti.

Yayınlandığı günden bu yana video 700.000 kişi tarafından izlendi ve bu videoya destek olan insanlar benzer vidolarda yayınlamışlardı.

YouTube’da yayınlanan videoların ardından işinden atılan Dymovsky haklarını savunacağı bir grup kurarak mücadelesine devam ediyor.

Yazan 29 Aralık 2009 Salı. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME