Yüksek kapasiteli veri aktarım omurgası: Yeni Extreme Networks X870

Y3K Güvenlik Teknolojileri tarafından sunulan Yeni Extreme Networks X870, omurga ağ anahtarı seçiminde sunduğu esneklikle büyük ölçekli veri transferine ihtiyaç duyan tüm işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Günümüzde işletmeler için yüksek performans ve bulut veri beklentileri yükselişini artırarak sürdürüyor. ExtremeFabric yapısını desteklemesi sayesinde, X870 tek noktadaki Extreme Networks ürünleri ile birlikte bağlantı sağlayarak hepsinin “tek çatı” (fabric) altında çalışmasını mümkün hale getiriyor. Ürünler bir kez çatı altında toplandığında, artık çatıya gelen tüm kenar ağ anahtarı gibi bağlantılara elde ettiği toplam güç ile destek verebiliyor. Multirate Port desteği ile esneklik sağlayarak yüksek performans isteyen noktalarda 32 adet 100Gb port ile omurga görevi görebilirken, port yoğunluk ihtiyacı yüksek olan noktalarda TOR (Top of Rack) çözümü ile 96x10GB + 8x100Gb port desteği sağlayabiliyor.

Omurga’da şasi tabanlı çözümlerden 1U ve Fabric yapısına sahip çözümlere geçtiğimiz bu süreçte, işletmelerin yüksek performans ihtiyacı sonucunda, bulut veri merkezlerinde bu tip ürün talebi doğuyor. Bu hizmet ile birlikte, ana omurgada ihtiyaç duyulan port adetlerine Şasi Omurga Ağ Anahtarı ile ulaşabilirken, X870 ürünü sayesinde 1U omurga ile birlikte karşılık verilebiliyor. Tek ağ anahtarı üzerinde Multirate (Port Bölme) desteği ile farklı kapasitelerde ve adetlerde esneklik sağlanıyor.

1U Omurga dahilinde yer alan 32 adet portuyla X870 Serisi pek çok aralıktaki arabirim hızlarını destekliyor. Bunlar arasında 10Gb, 25Gb, 40Gb, 50Gb ve 100Gb hızları yer alıyor. Omurga veya TOR mimarilerde kullanılabilen X870 son derece esnek. Düşük gecikmeli değerleri ve zengin özellikleri, seriyi yüksek performanslı veri merkezi uygulamaları için ideal kılıyor.

 

 

Yazan 25 Temmuz 2017 Salı. Kategori Donanım, Güncel, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME