ZyXEL’den yeni firmware güncellemesi

ZLD-Visual_FinalGenişbant bağlantı çözüm ve teknolojileri alanında dünya liderinden olan ZyXEL, küçük ve orta ölçekli işletmelere yüksek performanslı denetleme ve kontrol çözümleri sunan ZyWALL USG ürün ailesi için yeni firmware ZLD v2.20 yazılım güncellemesi gerçekleştirdiğini duyurdu. Güncelleme kullanıcıların kullanım kolaylığı, güçlü bir performans, yüksek verimlilik ve düşük işletme giderleri elde etmesine imkan veren kapsamlı özellikler sağlıyor. ZyXEL USG güvenlik ürünleri için hazırlanan yeni firmware ZLD v2.20 yazılımı, yeni bir arayüz ve uç noktada güvenlik kontrol desteği gibi 90’dan fazla geliştirmeye sahip olmasıyla bir güncelleştirmeden çok daha fazlasını sunuyor. ZyWALL ZLD v2.20 yazılım güncellemesi, kullanıcılara kolay kurulum, kullanım, kusursuz performans ve düşük yönetim maliyetleri konusunda daha kapsamlı özelliklere sahip. Bu yeni özellikler ve ek geliştirmeler daha güçlü bir güvenliğin yanı sıra, ağın korunması için gerekli tüm mekanizmaları da garanti ediyor.

Yüksek performanslı denetleme ve kontrol çözümleri sunan ZyWALL güvenlik ürünleri, Durumsal Paket Denetimi (SPI), Antivirus, Saldırı Tespit ve Önleme (IDP), İçerik Filtreleme (Content Filtering), Antispam ve VPN (IPSec/SSL/L2TP) özelliklerini tek bir cihazda birleştirip, kullanıcılara en rasyonel çözümleri sunuyor. Kullanıcılar, çok katmanlı güvenlik özellikleri sayesinde müşteri ya da firmalarına ait kayıtlarını, fikri mülkiyetlerini ve hatta önemli kaynaklarını iç ve dış tehditlerden tam olarak koruyabiliyorlar.

CeBIT 2010’da lansmanı yapılan ZyWALL ZLD 2.20’yi ücretsiz olarak www.zyxel.com.tr adresinden indirmek ve tüm ZyXEL USG güvenlik ürünleri için kullanmak mümkün (ZyWALL USG 100/200/300/1000/2000).

ZyWALL ZLD v2.20’nin sağladığı yararlardan bazıları ise şöyle:

– Kurumlar, yeni yazılımın sahip olduğu kullanıcı dostu arayüz ve gelişmiş sorun giderme seçenekleri sayesinde işletmelerinin ağlarını koruyan ZyWALL USG Güvenlik ürünlerinde daha kolay kurulum ve kullanım imkanına sahip olabilmektedir.
– Yeni yazılım geliştirilmiş bir Routing Mimarisi sunmaktadır.
– Antivirüs güvenliğini ve kişisel firewall yazılımını denetleyen Uç Nokta Güvenlik Desteği sayesinde antivirüs yüklü olmayan clientlar ZyWALL tarafından tanımlanarak kullanıcıları antivirüs yazılımı yüklemesi konusunda uyarabilmektedir.
– Sosyal ağ uygulamaları üzerindeki Granül Kontrol Mekanizması sayesinde bant genişliği kullanımını yönetmek ve çalışanların verimliliğini artırmak mümkün olmaktadır.
– ZLD v2.20 Twitter, Youtube ve Facebook gibi sosyal network uygulamaları üzerinde çeşitli kontrol imkanları sağlamaktadır. Mesela, kullanıcıların iş saatlerinde bu tür sitelere girişleri yasaklanırken, öğlen arasında veya iş saatleri sonrasında erişimlerine izin verilebilir veya kullanıcılara Facebook’a giriş için izin verilirken, Facebook üzerinden oyun uygulamalarına erişimleri yasaklanabilmektedir.
– Yazılım, Windows 7 SSL VPN desteğinin yanı sıra, şubeler, home ofisler ve mobil çalışanlar için tasarlanmış Hybrid VPN yetenekleri sayesinde de esnek ve güvenli uzaktan erişim seçenekleri sunmaktadır.
– Esnek VoIP dağıtımı ve IP PBX desteği için geliştirilmiş VoIP kalitesine sahiptir.
– Kapsamlı MS Active Directory entegrasyonu bulunmaktadır.

Yazan 26 Mart 2010 Cuma. Kategori Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME